joi, 22 mai 2008
· Filed under Apreciez la maxim, Auto, De weekend, Foto, Natura, Off-road, ornitologie, Outdoor hobbies, Speologie si alte asemenea, Team-building
Dragi cititori, maine dimineata va salut din Valea Cernei. Rafting, speologie, tiroliana, vipere, cadite, Domogled, need I say more? A se citi ajutam pentru un teambuilding pe baietii de la SpeoAlpin Experience. Citeste mai mult »
luni, 5 mai 2008
· Filed under Apreciez la maxim, Auto, De weekend, Foto, Natura, Off-road, ornitologie, Outdoor hobbies, Regionalisme, Speologie si alte asemenea, Sunt gurmand dar ma tratez, Team-building
De data asta un extended weekend. Prima parte a traseului – Bucuresti – Braila – Iasi – Braila – Macin – Bucuresti, a doua parte Bucuresti – Drobeta – Jupanesti – Herculane si retur. Citeste mai mult »
luni, 31 martie 2008
· Filed under Apreciez la maxim, De weekend, Foto, Natura, Off-road, Outdoor hobbies, Team-building
Mda, cum sunt un baiat harnic de dimineata, nu am reusit sa ma trezesc la orele imposibile propuse de unii colegi de covrig, asa ca am ratat startul la competitia prieteneasca Iepurasul 4×4 de la Rasnov. Citeste mai mult »
luni, 25 februarie 2008
· Filed under Auto, De weekend, Foto, Natura, Off-road, ornitologie, Outdoor hobbies, Speologie si alte asemenea, Team-building
Dupa cum stiti, deviza „nici un weekend acasa” inca sta in picioare din 2004. Weekwndul aceasta am ales o destinatie aparent banala, dar cu o ruta mai dichisita: Lepsa, numai ca .. pe drumuri offroad prin judetele Buzau si Vrancea. Citeste mai mult »
luni, 10 decembrie 2007
· Filed under Natura, Team-building
De la Moieciu (sau Moeciu, inca nu e clar care e varainta corecta).
Gazde:
– Netbridge care au facut o mare petrecere de Craciun – cazarea excelenta (Craiasa Muntilor), masa asisderea, petrecerea de sambata seara si mai abitir (imi cer scuze acelora care au fost ofensati de cantecele de munte cu aspecte insolite legate de anatomia si reproducerea rasei albe caucaziene, dar asa erau cantecele, ce sa facem?:)). Cel putin spre duminica dimineata, Sorin (NBR), Caludiu Gamulescu, Gabi Boaca si Ciprian Stavar m-au insotit printr-un periplu al celor mai porcoase cantece pe care le stiam la ora si la alcoolemia respectiva:)
– Tot gazde si baietii (si fetele) de la Green Pixel care au pus-o si ei de un chef greu la un kilometru mai in amonte, la Regina Muntelui. Si aici chef pe cinste, ora de culcare tot dimineata devreme. Mai greu cu precizia la arma de paintball cu care cei de la Green Pixel au venit in dinti, i-am vopsit gardul femeii in verde de pomana (de luneta mea nu mai zic nimic :D)
Si inca una tare: pentru prima data am aruncat bile de paintball cu o cobra de momit crap cu boilies. Incep sa il inteleg pe Mache care vinde de-astea cu capul gol:)
In rest, atmosfera de basm – multa zapada, totul frumos, valea destul de aglomerata. Au mai scris de asta Maddy si Gabi Boaca.
joi, 29 noiembrie 2007
· Filed under Auto, Off-road, Team-building
Azi mare eveniment mare: 10 ani de Schneider Electric in Romania si 136 de la infiintare. Ocazie cu care am putut revedea Ateneul mai plin ca niciodata. 700 oameni au ascultat cu sufletul la gura un concert extraordinar, care pe mine realmente m-a deconectat complet de tumultul online-ului plin de declaratii.
Timpan, harpa, viori, flaut, contrabas, tuba si alte alamuri, toate comandate de Cristian Lupes, un dirijor de exceptie pe care eu l-am cunoscut in alta ipostaza, aceea de motociclist pe naspa, fratele mai mic al Parintelui si mai ciuca gastii cu care se mai da Mircea. Ce mica e lumea, ai?
Interesant e ca de la un nivel de adrenalina pe care numai acustica Ateneului il poate cobori la zero in Bucuresti, maine noapte vom ajunge la paroxismul cotei maxime. Incepe ultima etapa din Campionatul national de offroad (pentru Irina tot-teren :D) de la Campulung.
Deh, decat cu un Terrano in sant si troliat de un Daihatsu Rocky, mai bine copilot pe un G-Klasse din ’80 care pierdea prezoane si alte piese prin canionul Cheii cand cu team-buildingul de la Boom. Promit sa revin cu ceva poze, mai ales ca se anunta niste trasee cu zapada si gheata. Hai sa aveti un weekend minunat! 😀
Era sa uit: vrea cineva copilot? Coechipierul lui Bogdan, cu un Isuzu modificat, plange dupa un copilot cu ceva experienta. Oferta valabila pana maine la 12.00, ca trebuie sa il inscriem la concurs pana spre seara.
miercuri, 14 noiembrie 2007
· Filed under Apreciez la maxim, Despre online business, Team-building
De fierastrau chiar…
Felicitari sincere activijanilor pentru idee. Genial! Asta da munca in echipa – si recompensa este impartita frateste…
Aici: http://www.youtube.com/watch?v=Hipm9TMUGSI.
vineri, 2 noiembrie 2007
· Filed under Foto, Natura, Off-road, ornitologie, Speologie si alte asemenea, Team-building
In cateva ore plecam spre Campusel (cabana de vanatoare din Retezatul Calcaros). Drum asfaltat 95%, cabana cu generator, pesteri in zona, great landscapes available. Merg in zona pentru niste chei care trebuie echipate de canioning (canionul Lazaru si cheile Butii) si o pestera superba – Toplita din Paroasa.
Revin luni cu ceva fototgrafii si bateriile incarcate.
duminică, 28 octombrie 2007
· Filed under Apreciez la maxim, Natura, ornitologie, Team-building
Si cred ca se poate si mai mult. Weekendul asta impreuna cu baietii de la Fun Service (pont: vor avea site in curand), am fost la un team-building in Delta. Desigur ca nici recordurile nu s-au lasat asteptate:
– 5380 de puncte la Singstar (pe Playstation) – felicitari Dianei, dar..
– 27 de bibani intr-o ora efectiva de pescuit – aproape un bibanas la doua minute. Felicitati Cameliei si sa te bucuri de premiul primit.
In rest, Delta va saluta si va asteapt cu aproximativ 100 de specii de pasari care ierneaza in Delta, eu va enumar doar cateva pe care le-am semnalat impreuna cu echipa de la Bancpost: cius de padure, fazan, cormoran mic, cormoran mare, starc cenusiu, Sorecar comun, pescarus razator, pescaras albastru, egreta mare, egreta mica..
Si, pentru grupuri mici de entuziasti care pot vedea in acest sezon Delta fara grija tantarilor, pensiunea Papadia este ceea ce va trebuie, intrebati de Cristi si spuneti-i ca veniti din partea mea, s-ar putea sa va gateasca asa ceva.
duminică, 28 octombrie 2007
· Filed under Apreciez la maxim, Team-building
Cica pe trei noiembrie are loc cea mai mare confruntare a anului. Poti sa fii de la soldat la general, important e ca daca mergi cu mai multi prieteni, exista si reducere. Eu nu voi putea ajunge, dar stiu cativa muserii care imi citesc si blogul si se dau si in vant dupa paint-ball. Detalii la sursa.