Halal Facebook mai avem
Dupa ce atinge 1 miliard de conturi, Facebook iese cu un sirop de reclama. Un fel de vanity advertising daca judeci la rece scriptul, ca doar nu vad pe vreunul sa-si faca si el cont dupa ce vede reclama asta. Dar ce m-a frapat a fost altceva… Ma astept de la o banca sau o alta institutie financiara care face camatarie legala sa dea „disable” comentariilor la videoclipul urcat pe Youtube. Dar de la niste guru si niste tatici ai Social Media nu ma asteptam.
Partea buna este ca a facut 230.000 de vizualizari de ieri pana azi. Nu e rau sa faci self promo pe cea mai mare halca de inventory din lume, nu?
In rest, nu cred ca mai am ceva de spus. Voi?
[update]
A aparut si prima reactie. Mi se pare misto si la obiect. Mark, da si tu log out:
