Inapoi din weekend – Timisoara
De sambata dimineata sunt la Timisoara. Ce am facut acolo? Mai mutle decat credeam ca pot face intr-un oras strain.
Am vizitat un targ traditional de produse de panificatie si nu numai, Pita din Banat (cu explicatii la fiecare).
Am fotografiat un paianjen cu cruce care s-a lasat greu fotografiat. Dar am razbit.
Am facut pentru prima data paine. Modelele mele (o talpa de Yeti si un razboinici mayas) au facut pe ceilalti participanti sa ma declare „ciudatul” evenimentului. Postura care ma onoreaza, bine ca nu stiu ce fac in restul weekendurilor.




Elena said,
27 septembrie 2010 @ 3:51 pm
Nu cred ca-i greu sa ghicesti care-i painea facuta de mine: http://pleiada.files.wordpress.com/2009/06/painea-tuturor.jpg
Marius said,
27 septembrie 2010 @ 5:11 pm
Mi-a lasat gura apa.
Daca pun faina si drojdie iese piine?